Abone Veri Tabanları

  • Abone Veri Tabanları

  •                

   ACS (American Chemical Society) Başlama Tarihi: 01.01.2020/Bitiş Tarihi: 31.12.2020

   ACS Dergi paketi kapsamında, dünyanın en büyük topluluğu olan Amerikan Kimya Topluluğu’na (American Chemical Society) ait olan ve uygulamalı kimya, kimya mühendisliği, biyokimya, biyoteknoloji, temel kimya, organik kimya, polimer ve malzeme bilimi konularında yayımlanmış 53 dergisine ilk sayılarından günümüze erişim imkanı sağlanmaktadır.
   Erişim linki: https://pubs.acs.org/ 
  •              

   AL MANHAL Başlama Tarihi: 12.02.2020/Bitiş Tarihi: 31.12.2020

   Almanhal, Orta Doğu, Afrika ve Asya’nın en iyi yayıncılarından derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça tam metin içinde detaylı arama yapmanızı sağlayan dünyadaki ilk ve tek veritabanıdır.

   İslam Çalışmalarının yanı sıra, Dil ve Edebiyat, İşletme ve Ekonomi, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Tarih, Hukuk, Eğitim Bilimleri, Sosyal Bilimler, Güzel Sanatlar, Psikoloji ve Felsefe ile İslami Finans disiplinlerinde e-kitaplar, e-dergiler, e-tezler, araştırma raporları ve konferans bildirileri sunan, telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını tek şemsiye altında toplayabilmiş tek koleksiyondur.

   Erişim linki: https://platform.almanhal.com/

   Platform User Manual for patrons

   Almanhal Türkçe Broşür
  •                                        Oxford Journals Online Başlama Tarihi: 01.01.2020/Bitiş Tarihi : 31.12.2020

   The Oxford Academic platform contains an ever expanding selection of prestigious and authoritative journals, published in collaboration with some of the world’s most infl uential scholarly and professional societies. Titles are accessible through a user-friendly platform, which enables extensive searching in order to support your research needs.

   Erişim linki: https://academic.oup.com/journals

   Oxford-Journals-Collection-2020

   OxfordAcademicUserGuide

   https://www.eazysolutions.com.tr/wp-content/uploads/2017/07/Oxford_Journals_User_Guide.pdf