'60. Kütüphane Haftası' Etkinlikleri Başladı

Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen '60. Kütüphane Haftası' etkinlikleri yapılan açılış programı ile başladı. Açılış programına Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Çiftci, Genel Sekreter Vekilimiz Doç. Dr. Veysel Turan, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Yasir İnceler, birim müdürleri, idari personel ve öğrenciler katıldı.

‘Başarı bir ekip işidir’

Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘60. Kütüphane Etkinlikleri Haftası’ “açılış programında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl Üniversitesi’nin önemli kazanımlarından biri olan kütüphaneyle gurur duyduğunu ifade ederek, ‘Başarı bir ekip işidir. Kütüphanemiz sadece öğrencilerimize hizmet sunmuyor aynı zamanda ilimize ve bölgemize de katkı sunuyor. 60. Kütüphane Haftası kapsamında arkadaşlarımız ifade ettiği gibi birçok etkinlik düzenleniyor. Ayrıca ileriki zamanlarda geleneksel hale gelen bir kitap fuarı yapma düşüncemiz var. Bir hafta sürecek olan ‘Kütüphane Haftası’ vesileyle programlar yapacak olan akademisyenlerimize, katılımcılarımıza ve katkılarından dolayı burada çalışan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’ dedi.

60. Kütüphane Haftası kapsamında, ‘Kitap, Kütüphane ve Çocuk Buluşması’, “Online Bilgi Yarışması”, ‘Library Games’, ‘Kitap Tahlili’, ‘Söyleşi’ ve ‘Film Gösterimi’ etkinlikleri yapılacak. 

Hafta kapsamında gerçekleştirilen “Benim Gözümden Kütüphane” Fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödül takdimi yapıldı. Yarışmada İslami İlimler Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi Zeynep Ergunşah üçüncü, Türk İslam Sanatları Yüksek Lisans öğrencisi Merve Demirçelik ikinci ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencisi Sevilay Toprak ise birinci oldu. Program da ayrıca 2024 yılının başından beri en çok kitap okuyan Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Bölümü Yüksek Lisans öğrencimiz Mahsun Baykara"ya ödülü verildi.

Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Yasir İnceler, ‘60. Kütüphane Haftası’ programı için desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak’a ve ekip arkadaşlarına teşekkür etti. 

60 Kütüphane Haftası açılış programı, ‘Kitabını Al Gel Birlikte Okuyalım’ etkinliği ile son buldu.